hokm
20 دی 1401 - 20:13

هشدار به بازیکنان داده بودم/لحظه آخر درباره بیرانوند تصمیم گرفتیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به بازیکنانم هشدار داده بود که در بازی‌های جام حذفی باید تمرکز کامل داشته باشند و جای اشتباه نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی پس از پیروزی نفس گیر پرسپولیس در ضربات پنالتی مقابل ون پارس اصفهان در یک شانزدهم جام حذفی فوتبال گفت: به بازیکنانم هشدار داده بود که در بازی‌های جام حذفی باید تمرکز کامل داشته باشند و جای اشتباه نیست. در هر صورت خوشحالم به دور بعدی رسیدیم. از همه بازیکنان و کادرفنی تیم حریف تشکر می‌کنم که جانانه بازی کردند و نشان دادند تیم شایسته‌ای هستند. بیشتر دقایق بازی دست ما بود و تیم حریف هم لایه‌های دفاعی زیادی داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: کاری که باید می‌کردیم این بود که سرعت بیشتری به بازی می‌دادیم. باید از ضربات ایستگاهی بهتر استفاده می‌کردیم. تیم حریف هم عملکرد خوبی در خط دفاعی و دروازه داشت. بدشانس هم بودیم.

گل محمدی ادامه داد: البته من اعتقادی به شانس در فوتبال ندارم اما می‌توانستیم زودتر به پیروزی برسیم و پنالتی را هم از دست دادیم. هر صورت در جام حذفی این اتفاقات پیش می‌آید و ممکن بود اتفاق بدی هم رخ دهد. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با اینکه از حریف عقب افتادیم، توانستند جبران کنند. در چنین لحظاتی فشار مضاعف به بازیکنان می‌آید. با این حال تیم جبران کرد و در ضربات پنالتی هم تمرکز خوبی داشتند و از همه آن‌ها هم تشکر می‌کنم که برای پیروزی در بازی زحمت زیادی کشیدند.

او در پاسخ به اینکه تصور کشیدن بازی به پنالتی را داشت، گفت: بله؛ به همین خاطر قبل از مسابقه تمرینات پنالتی را هم انجام دادیم.

سرمربی پرسپولیس درباره تغییر دروازه بان تیم برای گرفتن پنالتی‌ها و ورود علیرضا بیرانوند به جای احمد گوهری تاکید کرد: توپ خاصی روی دروازه ما نیامد و گوهری هم روی توپ‌هایی که وارد دروازه شد، مقصر نبود. ما چهار دروازه‌بان داریم و احمد هم یکی از آن‌ها است. حقش بود که در این جام بازی کند. به نظرم عملکرد خوبی داشت. در هر صورت در ضربات پنالتی بیرانوند نشان داد که پنالتی‌گیر ماهری است.

او درباره اینکه آیا باز هم در موقعیت مشابه بیرانوند را به زمین می‌آورد گفت: این مساله بستگی به جریان بازی دارد. ما می‌توانستیم بازیکنان دیگری را به زمین بیاوریم. در لحظات پایانی به این نتیجه رسیدیم بیرانوند به خاطر توانایی در گرفتن پنالتی‌ها می‌تواند درون دروازه قرار گیرد. البته هر دو نفر پنالتی گیرهای خوبی هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 968633