hokm
22 اسفند 1401 - 11:08

فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود

کرمانشاه- فرماندار هرسین با اشاره به جایگاه مطلوب کتابخوانی در این شهرستان، گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید برزو موسوی چشمه کبودی صبح دوشنبه در ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خواستار نهادینه شدن فرهنگ «هدیه و عیدی دادن» کتاب در این شهرستان هرسین شد.

وی افزود: فرهنگ‌های نشأت گرفته از کتاب و کتابخوانی خدشه ناپذیر و بسیار ارزشمند محسوب می‌شوند و شهرستان هرسین بر اساس آمارهای موثق در مقوله کتاب و کتابخوانی در جایگاه ارزشمند کشوری و استانی قرار دارد.

فرماندار شهرستان هرسین همچنین خواستار پیگیری‌های اداری به منظور افزایش اعتبارات کتابخانه های عمومی و درآمد زایی اقتصادی برای کتابخانه ها از طرق قانونی شد.

موسوی چشمه کبودی بیان کرد: عضویت رایگان در کتابخانه ها ظرفیتی مهم برای تقویت فرهنگ کتابخوانی در دستگاه‌های اجرایی است و از اعضا خواست بیش از پیش بستر حضور مدیران و کارکنان ادارات را در کتابخانه‌ها و برنامه‌های کتابخوان فراهم کنند.

وی ادامه داد: وضعیت میزان منابع مطالعاتی، تعداد اعضای فعال، میزان امانت در سال جاری با در نظر گرفتن معیار جمعیتی، وضعیت شهرستان هرسین بالاتر از ۲ برابر میانگین کشوری است.

رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با تشریح روند برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره رضوی با ارائه راهکارهای اجرایی بر بهره گیری مؤثر از تمام ظرفیت‌های موجود برای اطلاع رسانی و جلب مشارکت حداکثری شهروندان در جشنواره بر اهمیت تبلیغ و ترویج فرهنگ منور رضوی تاکید کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089999