hokm
15 دی 1401 - 13:36

بازیکنان مطمئن یحیی برای قهرمانی مشخص شدند

تیم فوتبال پرسپولیس با ثبات در منطقه دفاعی راه مطمئن خود برای رسیدن به جام زرین را پیدا کرده است و می خواهد با قهرمانی در نیم فصل سایه اش روی آن نقش ببندد.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی برای پانزدهمین بازی این تیم در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر باید ترکیب بچیند تا بتواند با کسل پیروزی مقابل نساجی مازندران به قهرمانی در رقابت‌های نیم فصل جاری لیگ برتر برسد.

سرخپوشان پایتخت در شرایطی به مصاف نساجی می‌روند که حضور چندساله حمید مطهری در جمع دستیاران گل محمدی شناخت سرمربی فعلی نساجی را از این مجموعه در اوج قرار داده است.

با این حال پرسپولیس چاره‌ای جز اصرار روی تاکتیک موفق خود در فاز دفاعی ندارد. این تیم در ۱۴ دیدار قبلی خود به واسط حضور ثابت مردان تأثیر گذارش در دروازه و دفاع تنها پنج گل دریافت کرده است تا پس از مس رفسنجان یکی از بهترین آمارهای خط دفاعی را داشته باشد.

بازیکنان مطمئن یحیی برای قهرمانی مشخص شدند

علیرضا بیرانوند در چارچوب دروازه پرسپولیس بار دیگر خواهد ایستاد تا فرصت به احمد گوهری دیگر دروازه‌بان این تیم همچنان نرسد. او که تا حالا ۱۰ کلین شیت از ۱۴ مسابقه را رقم زده است حضور بازیکنانی همچون مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی و دانیال اسماعیلی فر را به طور ثابت در خط دفاعی سرخپوشان احساس کرده است.

سه مدافعی که خیال گل محمدی را بابت هر حمله‌ای به سوی دروازه پرسپولیس راحت کرده‌اند تا در کنار مدافع چپ که به تناوب بین علی نعمتی و وحید امیری در حال تغییر است بازی کنند.

با این حال خروج یورگن لوکادیا از لیست بازیکنان پرسپولیس باعث خلع سلاح گلزنی سرخپوشان در دوران مصدومیت شیخ دیاباته شده است. گرچه بازیکنان غیر تخصصی این تیم در دفاع و هافبک توانسته‌اند چهار گل در سه بازی اخیر به ثمر برسانند اما همچنان به نظر می‌رسد گزینه‌های ایده آل برای یحیی در امر گلزنی همچنان پیدا نشده است.

حالا پرسپولیس در آخرین بزنگاه خود قبل از ترمیم دوباره در نقل و انتقالات زمستانی باید سه امتیاز مهم بازی با نساجی را با حفظ تعادل در خطوط مختلف خود کسب کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 956600